fbpx
+904882143030 info@batmanyasam.com.tr P/C: 08:00-17:00 CT: 13:30

Yaşam Hastanesi’nde Bir Mucize Yaşam

‘PARMAK BEBEK’ MÜZEYYEN HAYATA TUTUNDU

26 haftalık doğan 560 gram ağırlığındaki parmak bebek Müzeyyen, tedavi altına alındığı Yaşam Hastanesi’nde 3 buçuk aydır verdiği yaşam mücadelesini kazandı.

Yüksek tansiyon nedeniyle erken doğumu başlayan anne Yaşam Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan müdahaleyle henüz 26 haftalıkken dünyaya gelen 560 gram ağırlığındaki bebek, yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Hastanenin maskotu haline gelen “parmak bebek” Müzeyyen, özenle yapılan 3 buçuk aylık tedavinin ardından 1kilo 910 grama ulaşarak sağlıklı bir şekilde ailesine kavuşturuldu.

Yaşam Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktoru Uzm. Dr. Oktay Aslan: “Sağlığına kavuşan Müzeyyen bebeği taburcu ettiğimiz için tüm ekibimiz çok mutlu. Prematüre doğan bebekleri yaşatabilme oranımız oldukça yüksek. Bu konuda başarılı bir üniteyiz. Ekibimiz son derece tecrübeli. Eskiden yaşamaları mucize görülen prematüre bebekler, tıptaki ilerlemeler ve teknik olanakların gelişmesi sayesinde artık yaşama tutunabiliyor” dedi.

“O Bizim Küçük Mucizemiz “

Müzeyyen bebeğin annesi: “Çok endişeli bir süreçti. Doğumdan hemen sonra bebeğimi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedaviye aldılar. Bebeğimi ilk gördüğümde yaşayacağına ihtimal vermedim. Allah’a şükürler olsun bebeğim yaşıyor, durumu iyi. Sağlıklı şekilde kucağıma aldığım için çok sevinçliyim. O bizim küçük mucizemiz. Tedavisiyle yakından ilgilenen Yaşam Hastanesi doktor ve hemşirelerinden Allah razı olsun” dedi.