fbpx
+904882143030 info@batmanyasam.com.tr P/C: 08:00-17:00 CT: 13:30

Leke Deyip Geçmeyin Vücudunuzda O Lekeler Varsa Mutlaka Doktora Gösterin

Batmanlı 40 yaşındaki kadın, göz altındaki lekenin büyüdüğü fark edince Yaşam Hastanesi’ne gitti ve Op. Dr. Hüseyin Çelik sayesinde kanserden kurtuldu.

BCC nedir?

Cilt kanserinin en yaygın belirtisi, ben, çil veya normal cilt parçasındaki değişiklik. Göz kapağı çevresindeki kötü huylu tümörlerin yaklaşık yüzde 90’ını oluşturan BCC ise en sık karşılaşılan cilt kanseri türü. Sık olarak, iyileşmeyen ya da devamlı tekrarlayan yaralar şeklinde gözüküyorlar.

Uzun süre güneşte durmak, açık tenli olmak ve ileri yaş gibi nedenlerle görülen BCC cilt kanseri türü genellikle yavaş ilerleme gösteriyor ve çok nadir yayılım yapıyor. Bu nedenle hayati riski neredeyse yok. Tüm kanser türlerinde olduğu gibi BCC’de de en önemli unsun erken teşhis.

Nohut Büyüklüğünde Kitle Çıktı

7 yıldır sol göz alt kapak ile burun arasında bulunan kitlesinin zamanla büyümeye başladığını fark eden Batmanlı kadın hasta hemen Yaşam Hastanesi Göz Hastalıkları bölümüne başvurdu.  Göz Hastalıkları Doktoru Op. Dr. Hüseyin Çelik’in yaptığı ameliyat ile kadın hastadan nohut büyüklüğünde bir kitle çıkartıldı ve 40 yaşındaki kadın hasta yaşama gözlerini sağlıklı bir şekilde açtı.