fbpx
+904882143030 info@batmanyasam.com.tr P/C: 08:00-17:00 CT: 13:30

Yaşam Hastanesi Erken Gelen Mucizeleri Unutmadı

Yaşam Hastanesi’nde Dünya Prematüre Günü:
Prematüre Bebek Bakımı ve Bilinçlendirme Etkinliği

17 Kasım Dünya Prematüre Günü, Yaşam Hastanesi’nde bir dizi etkinlikle kutlandı. Etkinliğe, prematüre bebeklerin aileleri ve bu hassas durumla ilgilenen tıbbi personel büyük ilgi gösterdi. Özellikle prematüre bebeklerin sağlığı ve bakımı üzerine odaklanan etkinlikte, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları, ailelere önemli bilgiler aktardı.

‘Dünya Prematüre Günü’ ülkemizde ve dünyada prematüre bebekler ve sorunları ile ilgili farkındalık oluşturmak için her sene 17 Kasım tarihinde kutlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü, 37’nci gebelik haftasından önce dünyaya gelen bebekleri ‘prematüre’ olarak tanımlıyor.

Etkinlikte konuşan Uzm. Dr. Oktay Aslan, prematüre sürecinin aileler için zorlayıcı olabileceğini belirterek, “Prematüre bebeklerin doğumdan sonra özel bir bakıma ihtiyaçları olabilir. Bu süreçte ailelere düşen roller ve bu bebeklerin nasıl desteklenebileceği konularında farkındalık yaratmak çok önemli” dedi. Ayrıca, prematüre bebeklerin hastane sonrası bakımı konusunda da detaylı bilgiler paylaştı.

Katılımcılar, etkinlik boyunca Yaşam Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden Uzm. Dr. Abdulgafur Atlan ve Uzm. Dr. Mem Mehmet Alp’ten prematüre bebeklerin doğum öncesi ve sonrası süreçlerinin yanı sıra, gelişimsel ihtiyaçları ve olası sağlık zorlukları hakkında bilgi edinme fırsatı buldular. Hastanede görevli hemşireler ve tıbbi personel de bu etkinlikle birlikte, prematüre bebeklerin bakımında ve tedavisinde en güncel yöntemler konusunda bilgi paylaşımında bulundular.