fbpx
+904882143030 info@batmanyasam.com.tr P/C: 08:00-17:00 CT: 13:30
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Poliklinikler

Poliklinik odalarımız, çocuklarımızın rahatlıkla muayene olabilmeleri için özenle düzenlenmiştir. Çalışanlarımız, çocuk psikolojisine uygun davranışlarıyla bilinçli bir şekilde yaklaşıp, bekleme sürecinde emziren anneler için geniş ve donanımlı emzirme odaları mevcuttur.

Özel Batman Yaşam Hastanesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde, her hasta kendi doktorunu seçebilmektedir. Doktorlarımız, sağlıklı çocuk izleminden (aşılama, beslenme, gelişim taramaları) hastalık durumlarına kadar bilimsel programlar çerçevesinde hizmet vermektedir.

Yatan Hasta Servisi

Çocuklar için hastanede yatmanın bir travma olabileceğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, mümkün olduğunca anne veya babadan ayrı kalmamaya özen gösteriyoruz. Servis ve odalarımız, çocukların güvenliği ve konforu göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Hekimlerimiz hastalarımızı günde en az iki kez değerlendirirken, tetkik ve tedavilerde en az riski olan yöntemleri tercih etmekteyiz.

Yeni Doğan Bebek Odası

Hastanemiz, doğum gerçekleştiğinde pediatri uzmanının bulunduğu bebek dostu bir hastane olma yolunda adımlar atmaktadır. Bebeklerin ilk müdahalesi ve muayenesi burada yapılmaktadır. Anne ve yeni doğanın kaliteli bir yaşam şansı sunmak adına, sık anne sütü ile beslenme ve emzirme danışmanlığı gibi hizmetlerle destek sağlanmaktadır. Ayrıca, taburculuk eğitimi ve bebek bakımı konusunda eğitimler verilmektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz, hayatın ilk 30 gününde doğan bebeklere odaklanmıştır. Deneyimli ve eğitimli sağlık personeli ile 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır. Prematüre, düşük doğum ağırlıklı, sarılıklı veya solunum sıkıntısı olan bebekler özel kuvözlerde monitör altında takip edilmektedir. Ünitelerimizde sürfaktan uygulaması ve suni solunum cihazları gibi teknolojiler kullanılarak bebeklerin hayati fonksiyonları desteklenmektedir.

Özel Batman Yaşam Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, en düşük doğum tartılı bebeklerin kabul edildiği ve gelişmiş donanımlarıyla öne çıkan bir birimdir. 18 adet küvöz, 10 adet fototerapi cihazı ve 8 adet yapay solunum cihazıyla hizmet vermektedir.