select
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Op. Dr. Tahir KAÇAR
  • Op. Dr. Zeynep Burcu ŞEKER
  • Uzm. Dr. Ömer Faruk EK
Vali Deniz, Yaşam Hastanesinin “Organ Bağışı ve Sigara Bırakma” Programına Katıldı
Vali Deniz, Yaşam Hastanesinin “Organ Bağışı ve Sigara Bırakma” Programına Katıldı
Vali Ahmet Deniz,  hastanemiz tarafından düzenlenen “Organ Bağışı ve Sigara Bırakma” programına katıldı.
 
Hastanemiz toplantı salonunda düzenlenen programa; Vali Ahmet Deniz, Hastanemiz Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinç, kamu kurum yöneticileri, hastane yönetimi ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Programda bir konuşma yapan Vali Deniz,  Valiliğimiz tarafından organ bağışı ile ilgili başlatılan “Hayata Bağış Kampanyası” sonrasında, vatandaşlarımızın kampanyaya ciddi bir duyarlılık gösterdiğini belirterek, “ Son 4 yılda ilimizde organ bağışı sayısı 600 iken, son üç ayda bu sayı 1800 çıkmıştır. İlimiz organ bağışında Türkiye genelinde daha önce 57. sırada iken, son üç ayda yürütülen kampanya sayesinde ilimiz 28. sıraya yükseldi. Amacımız Batman’ı her alanda örnek bir kent yapmaktır.” diye konuştu.
 
Çağımızın hastalığı olan sigara ile hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen Vali Deniz, ne kadar insanımıza sigarayı bıraktırırsak, o kadar, gencimiz ve çocuğumuz sigaraya başlamamış olacaktır. Geleceğimiz için "Sigarayı Sen de Bırak Diyoruz" dedi.
 
Konuşmaların ardından Organ Bağışı konusunda ilimizde başlattıkları çalışmalardan Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dinç tarafından Vali Deniz’e plaket takdim edildi.
 
Daha sonra sigarayı bırakan beş hastane personeline hastanemiz yönetim tarafından ödül verilmesiyle program sona erdi.

Foto Galeri


Copyright © 2014 Özel Batman Yaşam Hastanesi