select
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Op. Dr. Tahir KAÇAR
  • Op. Dr. Zeynep Burcu ŞEKER
ÇOCUKSUZ AİLE KALMASIN
ÇOCUKSUZ AİLE KALMASIN
Özel batman yaşam hastanesinin kadrosunu güçlendirdiği kadın hastalıkları ve doğum uzmanı OP DR YASEMİN AFŞİN’den kısırlık tedavisi ile ilgili önemli bilgiler..

Çocuksuz aile kalmasın!

Her kadın anne olma hakkına sahiptir.
İnfertil (kısırlık )çiftlerin yaşadıkları sorunların sosyo-kültürel ve psikososyal hayatları üzerinde olumsuz etkileri büyüktür. Kısırlık (infertilite) evlilikte boşanmalara yol açan sorunlara neden olabilmektedir. Kadınlar sık olarak kısır olmaktan üzüntü ve utanç duyarlar. Çocuk sahibi olamamak psikolojik rahatsızlıklara yol açmaktadır. Çiftlerde biyolojik, psiko-sosyal, ekonomik kültürel olarak önemli sorunlar yaratır.
Kısırlık nedenleri %40 kadından,%40 erkekten,%20 herikisinden kaynaklanmaktadır.
Kısırlık çocuk isteyen çiftler için stresli bir olay ve çiftlerin ilişkisini yıpratan bir durumdur. Yaşadığımız toplum gibi geleneksel toplumlarda kadının aile ve toplum içindeki statüsünü belirleyen doğurganlığı ile paraleldir.
Kisir (infertil)çiftler toplumda çok büyük baskı altındadır ve bu sorunu suçluluk hissi ile herkesten gizleme ihtiyacı duyarlar. Akrabaları ve iş arkadaşlarından sık sık  “ne zaman çocuk yapmayı düşünüyorsunuz” sorusuyla karşılaşırlar ev bu tür sorunların yarattığı travmalara karşı desteksiz kalırlar. Problemlerin uzaması ile eşler birbirlerini suçlamaya başlar ve evlilik olumsuz etkilenir.
Amacımız çiftleri bu olumsuzluklardan uzaklaştırmaktır. Hekim ve hasta işbirliğiyle çözülmeyecek sorunlar değildir. 
Uyguladığım tibbi tedavilerle çocuk sahibi olunabilir ve tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak son çare olmalıdır.
Bügune uyguladığım tedavi yöntemleri ile %90-95’e kadar varan başarılı sonuçlar ile aileler çocuk sahibi oldular. Böylece ekonomik anlamda da kayıplara yaratmadan çocuksuz ailelerin yüzü gülmüş oldu.
Yine çocuksuz aile kalmasın diyoruz… çaresiz değilsiniz…


Opr. Dr. Yasemin AFŞİN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Foto Galeri


Copyright © 2014 Özel Batman Yaşam Hastanesi