select
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Batman Yaşam Hastanesi
  • Op. Dr. Tahir KAÇAR
  • Op. Dr. Zeynep Burcu ŞEKER
Radyoloji
 
Hastanemizin Radyoloji departmanında bir adet Bilgisayarlı Tomografi (BT), Utrasonografi, Renkli Doppler Ultrasonografi, Direkt Röntgen, Skopi, 1.5 TESLA Manyetik Rezonans Görüntüleme MR cihazları bulunmakta olup mevcut cihazlarla hastaların teşhislerinde büyük kolaylık sağlanmaktadır.

Renkli Doppler USG ile karaciğer, safra kesesi, safra yolları, pankreas, dalak, böbrekler, batın içi vasküler yapılar, sindirim sistemi ve iç genital organlara yönelik her türlü utrasonografik inceleme yapılmaktadır. Ayrıca gebelik USG ve anomali taraması da merkezimizce yapılmaktadır.
Doppler US ile Karotis, Vertebral, Ekstremite, Renal, Portal Dopplerler yapılmakta olup vasküler patolojiye ait bulgular saptanmaktadır.

Bilgisayarlı tomografi ile özelikle akciğer hastalıkları ve tümörleri, böbrek ve üriner sistem taşları, karın içi organ tümörleri teşhis edilebilmektedir.

Skopik inceleme ile özefagus, mide, duedenum, HSG, kolon grafisi, retrograd ve antegrad piyelografiler, miksiyon sistosgrafileri özenle yapılmaktadır.

Mevcut cihazlarımızla, deneyimli elemanlarımızla güvenilir ve en hızlı şekilde yüksek kalitede hizmet vermek öncelikli hedefimizdir. 

Copyright © 2014 Özel Batman Yaşam Hastanesi